2020 Week 8 Schedule

Oct 16   6:00 PM CT   Aberdeen Central     O’Gorman
Oct 16   6:00 PM MT   Belle Fourche     Sturgis Brown
Oct 16   6:00 p.m. MT   Bison     Lemmon/McIntosh
Oct 16   7:00 PM CT   Brandon Valley     Harrisburg
Oct 16   7:00 p.m. CT   Bridgewater-Emery/Ethan     Beresford
Oct 16   7:00 PM CT   Britton-Hecla     Warner
Oct 16   7:00 p.m. CT   Burke     Alcester-Hudson
Oct 16   7:00 p.m. CT   Colman-Egan     Deubrook Area
Oct 16   7:00 p.m. CT   Colome     Scotland
Oct 16   7:00 p.m. CT   Corsica-Stickney     Gayville-Volin
Oct 16   7:00 PM CT   Dakota Valley     Vermillion
Oct 16   7:00 p.m. CT   De Smet     Arlington/Lake Preston
Oct 16   7:00 PM CT   Dell Rapids     West Central
Oct 16   6:00 p.m. MT   Dupree     Edgemont
Oct 16   7:00 PM CT   Elk Point-Jefferson     Flandreau
Oct 16   7:00 PM CT   Estelline/Hendricks     Dakota Hills
Oct 16   7:00 PM CT   Florence/Henry     Deuel
Oct 16   7:00 PM CT   Garretson     Sioux Valley
Oct 16   4:00 PM CT   Great Plains Lutheran     Clark/Willow Lake
Oct 16   7:00 PM CT   Gregory     Kimball/White Lake
Oct 16   7:00 PM CT   Groton Area     Stanley County
Oct 16   7:00 PM CT   Hanson     Canistota/Freeman
Oct 16   6:00 PM MT   Hot Springs     Custer
Oct 16   7:00 p.m. CT   Ipswich/Edmunds Central     Sully Buttes
Oct 16   6:30 p.m. MT   Kadoka Area     Hill City
Oct 16   7:00 p.m. CT   Langford Area     Waverly-South Shore
Oct 16   7:00 PM CT   Lennox     Madison
Oct 16   6:00 PM MT   Lyman     Philip
Oct 16   7:00 PM CT   Menno/Marion     Irene-Wakonda
Oct 16   7:00 PM CT   Milbank     Tea Area
Oct 16   7:00 p.m. CT   Miller/Highmore-Harrold     Mt. Vernon/Plankinton
Oct 16   7:00 p.m. CT   North Border     Hitchcock-Tulare
Oct 16   7:00 PM CT   Northwestern     Herreid/Selby Area
Oct 16   7:00 PM CT   Pierre T.F. Riggs     Mitchell
Oct 16   7:00 PM CT   Platte-Geddes     Parkston
Oct 16   7:00 p.m. CT   Potter County     Faulkton Area
Oct 16   6:00 p.m. MT   Rapid City Christian     Jones County/White River
Oct 16   7:00 p.m. CT   Redfield     McCook Central/Montrose
Oct 16   7:00 PM CT   Sioux Falls Christian     Canton
Oct 16   6:00 p.m. CT   Sioux Falls Lincoln     Sioux Falls Washington
Oct 16   7:00 p.m. CT   Sisseton     Webster Area
Oct 16   6:00 p.m. MT   Spearfish     Brookings
Oct 16   6:00 p.m. MT   St. Thomas More     Lead-Deadwood
Oct 16   6:00 p.m. MT   Timber Lake     Harding County
Oct 16   7:00 PM CT   Tri-Valley     Huron
Oct 16   7:00 PM MT   Wall     New Underwood
Oct 16   7:00 PM CT   Watertown     Sioux Falls Roosevelt
Oct 16   7:00 p.m. CT   Woon./Wess. Springs/Sanborn Central     Aberdeen Roncalli
Oct 16   7:00 PM CT   Yankton     Douglas