Games in South Dakota on Thursday

Boys Basketball

Aberdeen Christian                                        Leola/Frederick Area

Beresford                                                           Flandreau

Bridgewater-Emery                                       Menno

Burke                                                                   Platte-Geddes

Colman-Egan                                                    Garretson

Crow Creek                                                       Marty

Deuel                                                                   Hamlin

Dupree                                                                McIntosh

Faith                                                                     Bison

Flandreau Indian                                             Sisseton

Freeman                                                             Canistota

Gregory                                                              Colome

Herreid/Selby Area                                        Faulkton Area

Hettinger/Scranton, ND                                               Harding County

Hill City                                                                New Underwood

Ipswich                                                                Langford Area

Lake Preston                                                     De Smet

Madison                                                             Lennox

Mitchell Christian                                            Kimball/White Lake

Mobridge-Pollock                                           Timber Lake

Philip                                                                    Stanley County

Sioux Falls Washington                                 Sioux Falls Roosevelt

Sioux Valley                                                       Baltic

Tiospa Zina                                                         Red Cloud

Vermillion                                                          Irene-Wakonda

Waubay/Summit                                             Waverly-South Shore

Wessington Springs                                       Hitchcock-Tulare

White River                                                       Cheyenne-Eagle Butte

Wilmot                                                                Great Plains Lutheran

Yankton                                                              Brandon Valley

Girls Basketball

Aberdeen Christian                                        Leola/Frederick Area

Arlington                                                            Elkton-Lake Benton

Beresford                                                           Flandreau

Bon Homme                                                      Scotland

Crazy Horse                                                       Custer

Crow Creek                                                       Cheyenne-Eagle Butte

Dell Rapids St. Mary                                       Oldham-Ramona/Rutland

Deuel                                                                   Hamlin

Dupree                                                                McIntosh

Hill City                                                                New Underwood

Hot Springs                                                        Douglas

Lake Preston                                                     De Smet

Madison                                                             Lennox

Marty                                                                   McLaughlin

Mitchell Christian                                            Kimball/White Lake

Mobridge-Pollock                                           Timber Lake

Omaha Nation, NE                                          Tiospa Zina

Philip                                                                    Stanley County

Ponca, NE                                                           Vermillion

Potter County                                                  Highmore-Harrold

Sioux City North, IA                                        Sioux Falls O’Gorman

Sioux Valley                                                       Baltic

St. Thomas More                                            Alliance, NE

Warner                                                                Northwestern

Wessington Springs                                       Hitchcock-Tulare

Winner                                                                Burke

Yankton                                                              Brandon Valley