Volleyball Schedule for October 1st

Home Visitor Location Time
Aberdeen Christian Faulkton Area ACS Gym 6:30 PM CT
Alcester-Hudson Bridgewater-Emery Alcester TBA
Bennett County Hot Springs Martin 6:30 PM MT
Beresford Chester Area Beresford 6:00 PM CT
Bison Dupree Bison 5::00 PM MT
Boyd County, NE Burke Spencer 6:30 PM CT
Brandon Valley Pierre T.F. Riggs Brandon Valley High School 7:00 PM CT
Canistota Platte-Geddes CANISTOTA 6:15 PM CT
Canton Tea Area Canton 7:00 PM CT
Centerville Irene-Wakonda Centerville 6:15 PM CT
Chamberlain Gregory Chamberlain 7:45 PM CT
Colman-Egan Castlewood Colman 6:00 PM CT
Corsica-Stickney Tripp-Delmont/Armour Corsica 6:30 PM CT
Deuel Clark/Willow Lake Clear Lake 6:00 PM CT
Douglas Sturgis Brown Douglas HS – Box Elder 7:00 PM MT
Elk Point-Jefferson Sioux Falls Christian Elk Point 7:30 PM CT
Elkton-Lake Benton Arlington Elkton 6:00 PM CT
Estelline/Hendricks De Smet Estelline 6:00 PM CT
Faith Harding County Faith 6:00 PM MT
Flandreau Sioux Valley Flandreau 5:00 PM
Freeman Academy/Marion Sioux Falls Lutheran Marion 7:15 PM CT
Great Plains Lutheran Florence/Henry GPL 6:15 PM
Hamlin Groton Area Hamlin 6:00 PM CT
Harrisburg Yankton Harrisburg High School 7:00 PM CT
Ipswich Potter County Ipswich 6:30 PM CT
Iroquois/Doland Britton-Hecla Doland 6:00 PM CT
Kadoka Area Jones County Kadoka 6:30 PM CT
Kimball/White Lake Hanson White Lake 6:30 PM CT
Lake Preston Dell Rapids St. Mary Lake Preston 6:00 PM CT
Lead-Deadwood Custer Lead 7:00 PM MT
Lennox Dell Rapids Lennox 7:30 PM CT
Lyman Platte-Geddes Presho 6:30 PM CT
McIntosh Timber Lake McIntosh 5:30 PM MT
Menno Bon Homme Menno 6:15 PM CT
Mitchell Aberdeen Central Mitchell 7:00 PM CT
Mitchell Christian Howard Mitchell 6:15 PM CT
Newell Wall Newell 5:30 PM MT
North Central Strasburg/Zeeland, ND Roscoe, SD 6:30 PM CT
Oldham-Ramona/Rutland Deubrook Area Rutland 6:00 PM CT
Parker Garretson Parker 5:00 PM CT
Ponca, NE Dakota Valley Ponca 5:00 PM CT
Redfield Milbank Redfield 6:00 PM CT
Scotland Parkston Scotland 6:30 PM CT
Sioux Falls Washington Huron SF Washington High School 7:00 PM CT
Sisseton Aberdeen Roncalli Sisseton 6:00 PM CT
Standing Rock/Selfridge, ND Mobridge-Pollock Ft. Yates 5:00 PM CT
Stanley County Sunshine Bible Academy Stanley County 6:30 PM CT
Sully Buttes Philip Onida 5:30 PM MT
Tri-Valley McCook Central/Montrose Tri-Valley 7:15 PM CT
Unknown Opponent JV Sioux Falls Lutheran Marion 7:15 PM CT
Vermillion South Sioux City, NE Vermillion 7:30 PM CT
Viborg-Hurley Baltic Viborg 6:15 PM CT
Warner Herreid/Selby Area Warner 6:30 PM CT
Waubay/Summit Langford Area Waubay 6:15 PM CT
Waverly-South Shore Wilmot Waverly 6:15 PM CT