Week 7 Scoreboard

Aberdeen Central                                           Rapid City Stevens

Avon                                    Irene-Wakonda

Bon Homme                                      Canistota/Freeman

Brandon Valley                                Sioux Falls Washington

Bridgewater-Emery/Ethan                                          Garretson

Britton-Hecla                                    Chester Area

Burke                                   Kimball/White Lake

Castlewood                                       Great Plains Lutheran

Centerville                                         Gayville-Volin

Colman-Egan                                    Dell Rapids St. Mary

Colome                                               Wolsey-Wessington

Corsica-Stickney                                              Tripp-Delmont/Armour/AC/DC

Dakota Hills                                        Clark/Willow Lake

Dakota Valley                                   Lennox

Dell Rapids                                         Milbank

Deubrook Area                                Deuel

Dupree                                Lemmon/McIntosh

Elk Point-Jefferson                                         McCook Central/Montrose

Flandreau                                           Webster Area

Gregory                                              Platte-Geddes

Hamlin                                 Arlington/Lake Preston

Hanson                                Viborg-Hurley

Harding County                                Newell

Hill City                                Faith

Howard                                               Oldham-Ramona/Rutland

Ipswich/Edmunds Central                                           Herreid/Selby Area

Kadoka Area                                     Philip

Langford Area                                  Estelline/Hendricks

Lead-Deadwood                                             Custer

Lyman                                  New Underwood

Madison                                             West Central

Menno/Marion                                               Parkston

Miller/Highmore-Harrold                                             Winner

Mitchell                                               Sturgis Brown

Mobridge-Pollock                                           Redfield

North Border                                    Northwestern

Parker                                  Baltic

Pierre T.F. Riggs                                               Brookings

Pine Ridge                                          Bennett County

Potter County                                  Warner

Rapid City Central                                           Sioux Falls Roosevelt

Scotland                                              Alcester-Hudson

Sioux Falls Lincoln                                           Harrisburg

Sioux Valley                                       Beresford

Spearfish                                            Belle Fourche

St. Thomas More                                            Douglas

Sully Buttes                                       Faulkton Area

Sunshine Bible Academy                                             Hitchcock-Tulare

Tea Area                                             Sioux Falls Christian

Timber Lake                                      Bison

Tri-Valley                                            Canton

Vermillion                                          Todd County

Wall                                      Jones County/White River

Watertown                                        O’Gorman

Waverly-South Shore                                    Florence/Henry

Woon./Wess. Springs/Sanborn Central                                 Mt. Vernon/Plankinton

Yankton                                              Huron